Táto práca bude znamenať, že Chrome varuje ľudí, ktorí chcú navštíviť stránky, o ktorých sa domnievajú, že sú falošné.
 
Bezpečnostná firma Wandera uviedla, že zaznamenala "neustály nárast" útokov pomocou neštandardných znakov.

google
 
Zločinecké gangy využívali technológiu známu ako punycode, ktorá konvertuje neanglické znakové kódy do známych formátov.
 
Spoločnosť British Airways bola populárnym cieľom pre gangy využívajúce tieto útoky, uviedla bezpečnostná firma.
 
Skryté nebezpečenstvo
Inžinierka spoločnosti Google Emily Stark sa tento týždeň rozprávala o vývoji vyhľadávacieho giganta v oblasti "zlej domény" na konferencii o bezpečnosti spoločnosti Usenix Enigma. Spoločnosť Google tiež zdieľala skoré verzie nástroja, ktoré pomáhajú vývojárom na webe testovať a zdokonaľovať ich.
 
Zatiaľ čo prehliadač Chrome už obsahuje funkcie zamerané na vyhľadanie známych nebezpečných stránok, nový nástroj by šiel oveľa ďalej.
 
Pani Starková uviedla, že je potrebné robiť viac, pretože v súčasnosti sa bezpečnosť často spoliehala na to, že používatelia si uvedomujú, kedy sú domény dravé – a to aj vtedy, keď sa experti budú snažiť odlíšiť legitímne od tých, ktoré robia kybernetickí zločinci.
Najmä nástroj sa bude snažiť riešiť rast tzv. Homografických útokov, ktoré využívajú schopnosť moderného prehliadača zvládnuť neanglické znaky.
 
Avšak táto transformácia môže skrývať skutočnosť, že neboli vytvorené organizáciou, ktorú zdajú reprezentovať.
 
Haris Kampouris, vedúci výskumu hrozieb v spoločnosti Wandera, uviedol, že čoraz viac gangov z počítačovej kriminality sa obrátilo na homografické útoky, ktoré zneužívajú technológiu punycode.

programování
 
"Stále vidíme neustále rast na tomto type podvodov alebo phishingovej domény," povedal pre BBC. "To je pravdepodobne kvôli bohatým kombináciám, ktoré sa dajú použiť."
 
Spoločnosť Wandera nedávno videl pre domény Google, BA, Adidas, Tesco, Asda a Ryanair doménové značky, ktoré zvyčajne zahŕňajú jednu postavu, ktorá sa líši len nepatrne od jej anglického ekvivalentu.
 
Mnoho bezpečnostných firiem a nezávislých výskumníkov vytvorilo doplnky pre prehliadače alebo programy, ktoré zisťujú phishingové domény a pokúšajú sa upozorniť ľudí na tieto zločinecké domény.
 
Pán Kampouris povedal, že krok spoločnosti Google bol "krok správnym smerom" pri riešení útokov založených na homografii, ale dúfala, že táto funkcia sa stane pre prehliadače na mobilných zariadeniach, ktoré často nedostávajú ochranu na stolných a prenosných počítačoch.
 
Spoločnosť Google neposkytla dátum, kedy sa do prehliadača Chrome pridá systém kontroly domén.