Bol to jediný návrh, ktorý ponúkol, aby spoločnosť, ktorá bola kedysi americkým najväčším maloobchodným predajcom, bola v prevádzke. Niektorí veritelia však vyzvali sudcu, aby odmietol dohodu.
Povedali, že pán Lampert, predseda firmy a bývalý výkonný riaditeľ, nemali žiadny životaschopný podnikateľský plán a získavali by viac peňazí, ak by firma bola likvidovaná.

podnikatlka

Napriek súhlasu súdu o prevzatie, spoločnosť Sears naďalej čelí "hlavným prekážkam", uviedla analytikka Moody's Christina Boni.
"Mierka, ktorá je rozhodujúca pre konkurencieschopnosť v oblasti maloobchodu dnes, bude chýbať a jej hlavná zákaznícka ponuka zostáva naďalej otázkou," povedala.
"Ďalšie zníženie základne skladu a zníženie nákladov môžu byť potrebné, pretože ziskovosť zostáva nepolapiteľná."

Uzavretie obchodu
Spoločnosť Sears, ktorá je zároveň centrom Amerických nákupných centier, vlastní aj spoločnosť Kmart, zatvorila takmer 3 000 obchodov a od roku 2007 znížila viac ako 250 000 pracovných miest.
V októbri podala návrh na vyhlásenie konkurzu, pričom požiadala o súdnu ochranu, aby reorganizovala dlhy alebo predávala časť podniku.
Kritici tvrdia, že firma maloobchodníkov prevzala dlh a iné záväzky, ktoré jej bránili v investovaní do podnikania.
Tiež kritizovali rozhodnutie Searsa odčleniť niektoré z najcennejších častí podnikania vrátane majetku.

město

Spoločnosť fondu hedgeových fondov spoločnosti Lampert, spoločnosť ESL Investments – ktorá požičala peniaze spoločnosti Sears a tiež investovala do spin-offov – udržala tieto transakcie transparentné a spravodlivé.
Veritelia položili otázky o dohodách a obvinili pána Lamperta, že je "beznádejne konfliktný".

Boj proti miliardárom
Analytici však uviedli, že je nepravdepodobné, že súd bude konať na základe týchto námietok a že odmietne dohodu, ktorá by udržala spoločnosť nažive.
Tieto praktiky však čelia zvýšenej kontrole mimo konkurzného súdu v rámci vlny zlyhaní predajcov v USA.